29.04.2026
Laakkonen Kiinteistöt Oy on 28.4.2026 tehdyllä kaupalla ostanut Julius Tallberg-Kiinteistöt Oyj:ltä Vantaan Petikossa osoitteessa Petikontie 6 sijaitsevan kiinteistön.
Kiinteistö Oy Petikon Palvelutalo on kaksikerroksinen liike- ja toimistokiinteistö keskeisellä paikalla Petikon palvelualueella Kehä III:n välittömässä läheisyydessä. Kohteen vuokrattava ala on n. 5 600 m2 ja päävuokralaisena on BLC Turva Oy.
”Kohde sopii erinomaisesti strategiaamme ja vahvistaa omistuksiamme pääkaupunkiseudulla hyvällä sijainnilla. Näemme Petikon alueessa edelleen kehityspotentiaalia”, kommentoi toimitusjohtaja Jaakko Onali.
Lisätiedot:
Laakkonen Kiinteistöt Oy
Jaakko Onali
Toimitusjohtaja
jaakko.onali@laakkonen.fi
+358 44 0760604
Jaakko Onali on aiemmin toiminut United Bankers -konsernin Pohjoismaihin sijoittavan kiinteistörahaston salkunhoitajana sekä analyytikkona. Lisäksi Onali on toiminut analyytikkona Citycon Oyj:n palveluksessa.
Lue lisääToimitilan vuokraus voi olla pitkä ja monimutkainen prosessi. Me olemme tehneet siitä yksinkertaista. Prosessi etenee aina saman neljävaiheisen kaavan mukaisesti.
Lue lisää